Apie Ošo

oshoOšo yra šiuolaikinis mistikas, kurio gyvenimas ir mokymas turėjo įtakos milijonams įvairiausio amžiaus bei įvairaus gyvenimo būdo žmonių.

Kalbėdamas apie savo darbą, Ošo yra pasakęs kad jis kuria sąlygas naujam žmogui gimti. „Naująjį žmogų“ jis apibūdina kaip „Zorba-Buda“, kuris moka džiaugtis tiek žemiškais malonumais kaip graikų Zorba, tiek tylos giedrumu kaip Gautama Buda. Visi Ošo darbai persmelkti vizijos, kuri apima visumą - amžiną Rytų išmintį bei aukščiausią Vakarų mokslo bei technologijų išraišką. Ošo yra gerai žinomas už savo įnašą, sukėlusį perversmą vidinės transformacijos moksle, bei naujovišką požiūrį į meditaciją. „Naująjį žmogų“ jis apibūdina kaip „Zorba-Buda“, kuris moka džiaugtis tiek žemiškais malonumais kaip graikų Zorba, tiek tylos giedrumu kaip Gautama Buda.

Jo unikalios aktyviosios meditacijos yra sumanytos visų pirma atpalaiduoti kūne bei prote sukauptam stresui. Tuomet lengviau pasiekiama laisva nuo minčių bei įtampų meditacijos būsena.

Ošo paliko kūną 1991 metų sausio 19 dieną.

Kelias savaites prieš mirtį jo buvo paklausta kas atsitiks su jo darbu kai jo nebebus. Jis atsakė:

„Mano pasitikėjimas egzistencija yra absoliutus. Tiesa, egzistuojanti tame, ką aš sakau, gyvens po manęs. Žmonės, kuriems mano darbas liks įdomus, tęs jį ir toliau, jokiais būdais neprimetinėdami to kitiems. Savo žmonėms aš liksiu įkvėpimo šaltiniu. Daugelis sanjasinų šitai jaus. Aš noriu, kad jie augtų kaip individualybės ir vystytų tokias kokybes kaip meilė, kuriai nereikalingos bažnyčios; kaip sąmoningumas, kuriuo neįmanoma manipuliuoti; kaip šventimas, džiaugsmas, nuostaba, kurią jūs matote mažo vaiko akyse. Aš noriu, kad mano žmonės žinotų, kas jie yra ir kad jų gyvenimas yra tik jų pačių rankose. Kelias veda vidun.“

Siūlome pažiūrėti:

Ošo: Dievas yra ne sprendimas, bet problema (su lietuviškais subtitrais)