Meilė ir Tantra

Tantros keliasKaunietė džiaugiasi jau penkerius metus trunkančiais neįprastais santykiais su skulptorium iš Anglijos. “Seksas? Oi, ne. Nesakau, kad tai blogai. Tačiau žinodama, kad galiu patirti dešimtis kartų stipresnį jausmą propaguoju tik tantrinę meilę. Dabar jaučiuosi pakylėta, nežinau, kur nuves mane ši energija, bet esu labai laiminga ir penkerius metus išgyvenu naują gyvenimo etapą”, - priešais sėdinti juodais drabužiais vilkinti daili moteris kresteli ilgais juodais plaukais ir nusišypso.Tantrai sutverta moteris buvo panaši į “fifą”

  

“Atvežiau į Lietuvą tantrą, pirmieji apie tai išleidome knygą. Anksčiau tik keliasdešimt žmonių, dažniausiai budistų, žinojo, kas yra tantra, - įsitaisiusi viename iš savo centro kambarių ant rausvos sofos kalbėjo 31 metų leidyklos bei meditacijos centro “Meilės kelias” savininkė ir meilės tantros propaguotoja Danutė Vilionytė. - Džiaugiuosi, kad terminas “tantra” Lietuvoje dar nėra iškreiptas. Kai kuriose Vakarų šalyse, Rusijoje tai sieja su orgijomis. Organizuoja seminarus prisidengę tantros terminu ir vienas su kitu mylisi, kelia orgijas. Mes žmonių neišnaudojame, o padedame transformuoti seksualinę energiją”. Penkiolika metų Kaune gyvenanti moteris neslėpė, kad kažkada buvo išlepinta ir panaši į “fifą”. Tačiau jau nuo ankstyvos jaunystės domėjosi įvairiais, netradiciniais dalykais, mitologija, horoskopais. Būdama 24 metų, po šešerius metus trukusios draugystės, pasibaigusiomis išsiskyrimu, ji aplankė vieną seminarą ir tik vėliau suprato, kad jame buvo kalbama apie tantrą. “Ten nėra sekso. Kaip reikės gyventi? - nusikvatoja moteris, prisiminusi vieną pirmųjų žinių apie tantrą. - Tačiau po to aš suvokiau skirtumą, kur seksas, o kur - mylėjimasis, abipusis augimas, pasikeitimas energija. Ir jau tuomet daugelis man sakydavo, kad esu tantrinė moteris”. 

 

Keturiolika metų vyresnis britas  

 

Danutės, jos bendraminčiai ją vadina Sarani (Meilės kelias), gyvenimas iš esmės pasikeitė sutikus keturiolika metų už ją vyresnį draugą, dabar 45 metų anglą skulptorių Gajų (Santošą) Dempsterį, kuris jau penkerius metus yra jos tantrinis partneris. Tai įvyko po jos pirmosios meditacinės kelionės į Indiją. Meilė? D.Vilionytė nusijuokia. Dabar moteris žodį “meilė” suvokia kitaip. Pasak jos, jei dar žmogus nepažįsta savęs, kaip jis gali mylėti kitą: “Daugumai meilė paremta biologija. Jei per trejus metus nesusilaukėte vaikų, tai dažnai po to maištauja hormonai. Patikimas, įpratimas: tai žmonės vadina meile.” Lygindama santykių su anglu pradžią ir dabartinį etapą, meditacijos centro savininkė palinguoja galva. “Aš džiaugiuosi, nes mes augame ir pakilome iki tokios vietos, kur būti labai gera. Atrodė, ta energija atėjo iki čia, - D.Vilionytė parodo į širdį. - Nežinau, kas bus po to. Būname kartu tol, kol būname. Ir džiaugiamės tuo. Jei nebejausime vienas kitam to, ką jaučiame dabar, tikrai nebūsime kartu. Bet mes nesame įsipareigoję”.  

 

Vaikų dar nenori  

 

Moteris svajingai nusišypso. Įdomūs, taria šį žodį, apibūdindama savo santykius su anglu. Ilgiausiai, tik kartą, kartu jie buvo pusmetį. Dažniausiai susitinka kelionėse. Ir dabar jie pasimatys Indijoje, po jo kelionės į Ameriką, Tailandą. Po to ji išvažiuos į Lietuvą, jis - į Australiją. Kitas susitikimas - Lietuvoje. Iš pradžių sąskaitos telefonu buvo labai didelės. Kartą anglas pajuokavo, kad per mėnesį prakalbėjo tiek, kad galėjo vienas pas kitą nuskristi kelis kartus. Būdama viena ji daugiau skiria dėmesio sau: rytietiškais, ypač indų motyvais dvelkiančiuose kambariuose daug medituoja, gamina indų, tailandiečių maistą. Būdama su Santošu, daug dėmesio skiria jam. “Ne, sulaukti vaikų dar nenorime. Tą energiją puikiai transformuojame į augimą, kūrybą, - abiejų nuomones išsako D.Vilionytė. - Negalvoju tiek daug apie ateitį. Bus noras - turėsiu. Kartu jaučiu atsakomybę už ateitį, bijau, nes pasaulis nėra labai saugi vieta vaikams. Jaučiu, kad dar turiu alkį eiti į priekį, pažinti save”. Gajų ji vadina savo tantros mokytoju, nors geriausios tantros mokytojos yra moterys. Tuomet Danutė vyrus rinkdavosi pagal kitus kriterijus: vienas patinka, kito nenoriu, šis gal nieko.  

 

Blogai, jei vyras žavėtųsi tik viena moterimi  

 

“Draugystės su Santošu metu, - britą D.Vilionytė vadina ne Gajumi, - nejaučiau pavydo, po to pradėjo byrėti mano apsaugos, išryškėjo visi jausmai, baimės, žaizdos. Pažindama save nesigėdijau visų jausmų, tačiau pažindama juos pradėjau juos kontroliuoti, stebėti. Jei mano draugui patinka kažkokia moteris, kodėl aš turiu pavydėti? Nejau jis neturi teisės pasakyti, kad ji įdomi, graži, patraukli? Pavydime, kai santykius remiame seksu, atsiranda savininkiškumo jausmas. Tačiau tantroje eidamas kartu giliai su vienu partneriu nenori ir nerekomenduojama turėti kitų partnerių, nes tu sunaikini savo augimą. Kažkada beprotiškai pavydėjau jo simpatijos kitai moteriai, tačiau dabar manau, viešpatie, kaip būtų blogai, jei jam patikčiau tik aš viena. Vadinasi, tas vyras jau negyvas, jo jutimai uždaryti”.  

 

Vienas kitą pripildo energijos  

 

Kas yra tantra? Moteris susimąsto. Kambaryje tyla. Vos juntamas nuo muilų, kremų, aliejų sklindantis rytietiškas aromatas. Aplink daug statulėlių, drambliukų, Ošo nuotrauka. Sarani lėtai renka žodžius. “Tantra - vienas iš dvasinių kelių į save. Nuo kitų kelių skiriasi tuo, kad jam nereikia atsiskyrimo. Dirbama su moteriškąja ir vyriškąja energija, o savęs pažinimui galima naudoti ir partnerį: moteris - vyrą, vyras - moterį. Tantra - neatmeta, bet panaudoja kiekvieną kūno jausmą, - aiškino “Meilės kelio” savininkė. - Seksualinė energija - pirmapradė, gyvybinė energija neatmetama, o ja pasinaudojama pakilti laipteliu aukštyn”. Tantra - nėra naujų pozų ar geresnio mylėjimo paieškos. Meilės tantroje įvyksta didelis apsikeitimas ir užsipildymas energija. Tų kelių sekundžių gali užtekti labai ilgam laikui. Po to negali ir nenori net pajudėti. Tradicinio sekso metu mes energiją prarandame, tantrinės meilės metu - užsipildome”. Sarani pabrėžė, kad vienas pirmųjų žingsnių tantroje - pažinti savo kūną, nesigėdyti jo. Koks gali būti intymumas, jei žmogus bijos savęs? D.Vilionytė neslėpė jaudulio ir džiugesio kalbėdama, kad kitą savaitę sulauks ketverius metus kviestos žinomos tantros meistrės iš Anglijos. Mahasatvos Ma Anandos Saritos. 

 

Privertė verkti vyrus  

 

Rytas. Tantros propaguotoja neslėpė, kad tai viena nuostabiausių akimirkų. Rytai - tai savotiškas jos ritualas. Vos pramerkusi akis ji pajaučia savo būseną. Nuo to priklauso, kokia muzika iškart pasigirs, koks smilkalų aromatas pasklis kambaryje. Prie altorėlio - tantrinės “jab-jan” figūrėlė, kai moteris sėdi ant vyro jį apsikabinusi, ji uždega žvakutes, po to medituoja. Kas Sarani yra bučinys? Moteris užsimerkė. Iškvėpė orą: “Tai... - pakibo ore žodžiai. Sarani atsimerkė. - ... buvimas čia. Jei lieti, visą energiją sukoncentruoji į lytėjimą. Pamenu, kai pirmą kartą tai pajautusi, išsigandau, galvojau, kad to nuostabaus jausmo neištversiu. Tai - tarsi nukratanti elektra. Tai vadinu “220”. Susitikimą su anglu ji nuolat vadina augimu. Savęs pažinimu. Pakylėjimu iki aukštos ribos. Atviraudama moteris neslėpė, kad patyrė savotišką jausmą ir su dviem vyrais.

“Tai buvo savotiška meilė iš jų pusės. Mano - simpatija. Santošas tai žinojo. Kas vyko su jais? Buvimas, bendravimas, lytėjimas, apsikeitimas energija, bet nebuvo jokio sekso, - neslėpė D.Vilionytė. - Po to jie su ašaromis akyse dėkojo, kad be sekso galima patirti tokį stiprų ir nuostabų jausmą”.

 

KAUNO DIENA, 2006 m. lapkričio 11 d.