Atsiliepimai, įspūdžiai

Apie Daniel Odier knygą „Tantra: vakariečio įšventinimas į absoliučios meilės slėpinius“Apie Daniel Odier knygą „Tantra: vakariečio įšventinimas į absoliučios meilės slėpinius“

 

Iš Amazon.com skaitytojų atsiliepimų apie Daniel Odier knygą „Tantra: vakariečio įšventinimas į absoliučios meilės slėpinius.

 

Ši knyga, nors trumpa, rodos apima esminius Tantros klausimus. Joje dera pasaka, legenda ir filosofija, ir tuo pačiu pateikiama pikantiškų dalykėlių, kuriuos galima pritaikyti praktiškai. Tai knyga, kurią galima skaityti ir skaityti, ir vis atrasti kažką naujo. Nustebau, kad pagal šią knygą buvo pastatytas filmas „Diva“. Man jis labai patiko; turiu jį pamatyti dar kartą.


***

Danielis Odieras – prancūzas, 1968 metais išvykęs į Indiją ieškoti nušvitimo paslapčių. Tuo tarpu ten susidomėjo pasakojimais apie paslaptingus Tantros mokytojus. Jis išsiruošė ieškoti tokio mokytojo, bet jo nerado ir galiausiai nusprendė šį reikalą baigti. Tuomet atsitiktinai apsistojo atokiame kaime, norėdamas pagaliau rasti ramybę ir kaimo pakraštyje rado tantros mokytoją moterį. Tuomet jis sugebėjo ją įtikinti, kad gali būti jos mokiniu.

Šios knygos paantraštė skelbia: „Susitikimas su absoliučia meile“. Manau, kad tai puiki knyga apie dvasinę meilę. Joje atsispindi Tao-Te-Ching mokymai, kuriuose teigiama, kad dvasinės meilės neįmanoma išmokti iš knygų, tradicijų, dogmų ar ritualų. Turime ją rasti savyje.


***

Mane visada traukė Tantra, nes jos idėja yra ta, kad seksą galime paversti dievišku ir šventu veiksmu. Nors man buvo įdomu paskaityti apie seksualinę iniciaciją į Tantrą su mokytoja moterimi, vis tik jaučiu, kad tame slypi kažkas daugiau. Iš tiesų mokytoja sakė, jog kadangi Tantroje nėra nustatytų ritualų ir dogmų, kiekviena iniciacija yra skirtinga. Taigi aš jaučiu, kad skirtingos poros gali sukurti savitą Tantrą: įsiklausydami į vidinį Deivės balsą ir atrasdami būdų medituoti drauge arba praktikuodami įvairias dvasines praktikas lytinio akto metu.


***

Tai ir yra Tantros esmė. Danielis Odieras rašo, kaip jis ieškojo Mokytojo, iš kurio gautų šią senovišką ir slaptą mokymo formą. Pasidavęs jis apsistoja mažame Indijos kaimelyje, kur, rodos, atsitiktinai randa puikią Tantros Mokytoją - Devi. Ji sutinka jį mokyti ir taip prasideda Danielio kelias į naują pasaulio patyrimą.

Tantros tradicijos perdavimas yra labai asmeniškas dalykas. Devi pateikia Danieliui įvairių išbandymų, kad sutvirtintų tarpusavio ryšį ir pasitikėjimą. Kelionės pradžioje ji jį įspėja, kad jam gali kilti abejonių savimi, pyktis ir net neapykanta mokytojai. Danieliui tobulėjant, mokytojo ir mokinio ryšiui tvirtėjant, Devi mokymai tampa gilesni ir subtilesni. Galiausiai jis inicijuojamas į Tantros ritualinį seksą, Šivos ir Šakti susiliejimą, Kundalini (šventos dvasinės jėgos, išgryninančios kūną ir parengiančios jį gilesniam dvasiniam suvokimui) pažadinimą.

Danielis ne tik dalinasi savo patirtimi su Devi ir jos mokymais, bet ir pasakoja, kaip jis grįžo į „tikrą pasaulį“, kad pritaikytų savo žinias praktikoje. Ne visai lengva užduotis.

Tikrai gera, koncentruota knyga apie mokytojos ir mokinio santykius. Naudinga, jeigu skaitydami turite šiokių tokių induizmo pagrindų.