Terapija

Ošo meditacija ir pulsacijaDinaminę meditaciją nuolatos praktikuoju pati bei su savo klientais jau ištisus 28 metus, taigi, kaip Reichian terapeutė, noriu pasidalinti mano supratimu apie neįkainojamą dinaminės meditacijos, kurią naudoju Ošo Pulsacijoje, vertę. Savo darbe remiuosi kvėpavimo, darbo su kūnu ir emocinio atpalaidavimo technikomis, kurias sukūrė Vilhelmas Reichas.

Pirmą kartą išbandžiusi dinaminę meditaciją nepaprastai apsidžiaugiau, kad man pasisekė surasti rytų mistiką, kuris sujungė katarsį bei išraišką su meditacija. Iki to buvau pastebėjusi savo pačios terapijoje, o taip pat ir darbe su klientais, kad po gilaus emocinės išraiškos seanso kartu su laisvesne energijos tėkme buvo jaučiama vidinė tylos ir priėmimo erdvė. Man tai buvo pačios reikšmingiausios seanso akimirkos.

Supratau, kad dinaminė meditacija savo struktūroje turi kažką labai artimo keturių stadijų pakrovimo ir iškrovos energetiniam ciklui, kurį naudojame dirbant su emociniu paleidimu Pulsacijos seminaro metu:

  • kvėpavimas kaupia energetinį pakrovimą;
  • raumenyse susikuria įtampa, kadangi kūnas stengiasi išlaikyti energetinį pakrovimą;
  • katarsis/ emocinė iškrova įvyksta, kai kūnas nebegali ilgiau išlaikyti pakrovimo ir energija yra išleidžiama (per) spontaniškų išraiškių judesiais ir garsais;
  • atsipalaidavimas, kadangi išlaisvinta energija teka atgal į kūną ir visu kūnu.

Reich‘as vadino šį energijos procesą „Orgazmo formule“.

Emocinio katarsio šaknys glūdi tame pačiame bio-energetiniame principe kaip ir seksualinis orgazmas. Orgazmo metu energija pasiekia jaudulio viršūnę ir tada yra išleidžiama per genitalijas. Emocinės iškrovos metu energija gali išsilieti bet kuriame kūno centre, tačiau energetinės iškrovos bei išmetimo principas yra tas pats. Reichas suprato, kad bet kokia užslopinta emocija ar bet koks natūralios energijos išgyvenimo sustabdymas tuo pat metu sumažina mūsų gebėjimą patirti seksualinį orgazmą.- ir atvirkščiai.

Dinaminė meditacija – tai geriausias man žinomas būdas išlaikyti natūralią orgazminę kokybę, kurią vadinu „energetiniu sveikumu“. Užslopinta seksualinė energija paverčia mus negyvais, emociškai „įstrigusiais“, sukelia įtampą kūnuose bei nelankstumą mūsų charakteriuose.

Represija prasideda, kai mes nepripažįstame jausmo ar pojūčio dėl to, kad mums buvo įskiepyta, jog jis nepriimtinas. Nuo pat gimimo „gauname“ ištisą sąrašą „negalima“ ir „galima“, kurie ir tampa taip vadinamu „sąlygotumu“ (angl. conditioning).

Dinaminė meditacija – tai labai efektyvus bei saugus būdas atsikratyti visų įsisenėjusių sąlygotumo stereotipų ir atlaisvinti vietą išreikšti praeityje užslopintas emocijas. Kai tik leidžiama joms pasireikšti, įtampa ir „užtvaros“ kūne dingsta (reichas ją vadino raumenų šarvais), raumenys atsipalaiduoja ir energija vėl gali laisvai tekėti. Tada „kritimas vidun“ nereikalauja jokių pastangų; meditacija atsitinka lengvai, kadangi išauga čia ir dabar liudijimas.

Dinaminė meditacija labai efektyviai išvalo energetinę sistemą, nes ji aktyvuoja natūralų, biologinį Orgazminės formulės efektą, bio-energetinės įtampos ir atpalaidavimo procesą aprašytą Reicho. Dinaminė meditacija – tai geriausias man žinomas būdas išlaikyti natūralią orgazminę kokybę, kurią vadinu „energetiniu sveikumu“. Turiu omenyje organizmo gebėjimą nekontroliuojamai atsiduoti pojūčių, nesvarbų emocinių ar seksualinių, bangoms. Gebėjimas duoti ir priimti energiją, tekėti savyje ir tekėti į išorinį pasaulį laisvai ir be apribojimų sukuria orgazminę aplinką, kurioje kiekviena kūno dalelė susijungia viena su kita sukeldamos visumos ir įsiliejimo pojūtį. Tokios orgazminės visumos pajautimas yra vertas švęsti!

Dinaminė meditacija yra unikalus būdas suteikti daugiau vietos džiaugsmui bei šventimui, kurį sukelia šis giliai juntamas gyvybiškumas. Šio etapo Reich‘o modelyje nėra, jis leidžia atsipalaidavimą, malonumą bei per kūną patiriamą seksualinį pasitenkinimą, tačiau meditacijos palaima bei aromatas nėra jo teikiamų potyrių dalis. Štai dėl ko, mano supratimu, tokia svarbi yra Ošo terapijos ir meditacijos vizija – suteikiama erdvė pilnam žmogaus energijos spektrui, nuo mūsų gyvuliškoje prigimtyje slypinčių šaknų iki dieviškųjų sparnų.

Kartais žmonės pastebi, kad bėgimas ar aerobiniai pratimai taip pat sujudina energiją, pagilina kvėpavimą ir po jų jaučiamės tarsi iš naujo gimę, tai kodėl gi vietoj Dinaminės nedaryti to? Dėl keleto priežasčių: viena, tai, kad Dinaminis kvėpavimas yra gilus ir greitas, taip pat ir chaotiškas. Ši kvėpavimo chaotiškumo kokybė, katarsio ir „hoo“ etapai atpalaiduoja įsisenėjusius raumenų įtampos ir kontrolės stereotipus. Bėgimas būna reguliarus, netgi robotiškas, ir tas reguliarumas laiko įsisenėjusius stereotipus; bėgimas bei aerobika ten nepasiekia. O pakrovimo-iškrovimo gilaus kvėpavimo ir energetinio atidavimo ciklas aktyvuoja gilų biologinį atsaką, kuris mūsų orgazmines šaknis vėl sujungia su pačiu gyvenimu. Dinaminė meditacija panardina mus mūsų pačių gelmėse, sukrečia mūsų pasąmonę, taip į šviesą iškeldama visa, ką taip giliai slėpėme, ji nuveda mus į vidines aukštumas, atskleisdama esaties paslaptis. Atskirai ar poroje su kūno ar verbalinėmis terapijomis, dinaminė meditacija gilina bet kurį savęs pažinimo procesą ir gali sužadinti troškimą atrasti esaties tiesą.

Deva Aneesha

Taip pat žr.:

Seminarų vadovai - Deva Aneesha

Seminaras - Ošo pulsacijos

Straipsnis „Ošo pulsacijų gyvybingumas“