Atsiliepimai, įspūdžiai

Tantra NorvegijojeSaraniGegužės 24-25 dienomis (2013 m.) Bergene (Norvegijoje) viešėjo Tantros keliu daugiau nei 10 metų einanti Danutė Vilionytė (Prem Sarani).

Į lietaus miestą tarp septynių kalnų ji atvyko supažindinti bergeniečius su Tantra. Sarani atvykimą organizavo pora, Kristina ir Kęstutis, kuri prieš ketverius metus dalyvavo viename iš pačios Sarani organizuotų tantrinių savaitgalių (su Sarita) ir po šios pažinties su Tantra, Sarita ir Sarani iki šiol nešiojasi šiltus prisiminimus. Pora, pavadinusi savo įmonę „Magic Surroundings" (magiškos aplinkos), užsiima alternatyvios veiklos organizavimu Bergene, susikūrė norėdami parodyti naują arba dar neatrastą pasaulį Bergenui - pasaulį, su meile. Tantra - čia apie ją daug kas girdėjęs, bet gyvai mažai kas prisilietęs.
Norvegija3

Vienas vakaras buvo skirtas moteriškajai energijai, kitas - moteriškajai ir vyriškajai energijai, atviras vakaras visiems, kurie smalsavo: „O kas ta Tantra?" Tai buvo ypatingas savaitgalis - tuo metu Mėnulis priartėjo neįtikėtinai arti Žemės ir netgi buvo jo užtemimas. O ir be šios keistos energetikos Bergenas puošėsi daugybe žiedų, kvapų, čia žemė šiuo metu alsuoja pavasariu, šviežia žaluma, budimu. Ir oras buvo visai ne tipiškas (lietingas) - švietė saulė.


Organizatoriai maloniai nustebo, kad Tantros savaitgalis Bergeno senamiesčio širdyje pritraukė 40 smalsių žmonių. Daugiau nei pusė susirinkusių - norvegai, kalbantys angliškai. Tačiau ne paslaptis, kad Bergene yra įvairių tautų žmonių - Lietuva, Lenkija, Anglija, Slovėnija - dar keturios šalys, kurių tautiečius pritraukė seminaras apie Tantrą. Taigi drąsiai galima sakyti, kad smalsioji publika buvo tarptautinė.

NorvegijaTai buvo pirmoji Sarani viešnagė ne tik Bergene, bet ir pačioje Norvegijoje. Susitikimams buvo skirtos tik kelios vakaro valandos. Gana koncentruota bazinė informacija apie Tantrą, žaidimai su energijomis (praktiniai užsiėmimai) greitai atvėrė susirinkusiųjų širdis, veidus puošė šypsenos. Teigiamai energijai talkininkavo viskas aplinkui. Per skubėjimą žmonės pamiršta save, pamiršta, kas jiems duota, natūralu, įgimta, arba tai nustelbia stereotipai, kitokia patirtis. 

Norvegija2

Subtiliais žodžiais, balsu, šokiu, muzika, prisilietimu ir kitomis juslėmis – tokiomis, atrodytų, paprastomis priemonėmis buvo prisibelsta giliau nei tikėtasi. Netgi atrodė, kad Bergenas jau laukė tantrinio prisilietimo.
Šiltos valandos prabėgo kaip kelios minutės ir pasibaigus vakarui dar ilgai nesiskirstė dalyviai. Dalyviai smalsavo, kada bus kitas susitikimas, ar būtų galima gauti privačių pamokų. Tad organizatoriai tikisi, kad šis pirmasis susitikimas taps gražia tradicija ir vis daugiau žmonių įsileis daugiau meilės į savo kasdienybę, užpildys savo laiką magišku meilės virpesiu kiekvieną akimirką.

Kristina Vincaitė
Magic Surroundings
www.magicsurroundings.no