Seminarų grafikas


2011 06 20 00:00 - 2011 06 24 00:00

HAVAJŲ MASAŽAS | LOMI-LOMI MASAŽAS

Havajiečių šamanų išmintis: ateities masažas iš tolimos praeities 

Havajų masažas sujungia dviejų mistinių senovės Havajų gydomųjų tradicijų mokymus - Kahunų techniką ir Lomi-lomi masažą. Kahunų technika - tai apeiginis ritualas, kuris buvo praktikuojamas senovės Havajų šventyklose. Iš pradžių šios šventos bei ceremoningos apeigos buvo taikomos tik svarbiausiems bendruomenės nariams: genčių vadams, vyriausiems amatininkams ir jaunajam elitui, tokiu būdu ugdant jų atsakingumo prieš bendruomenę jausmą ir suteikiant jiems dvasinės galios. Kahunai buvo laikomi ezoterinių žinių apie gyvenimą sergėtojais ir už tai didžiai gerbiami. Senovės havajiečių pasaulėžiūroje viskas, kas egzistuoja, buvo laikoma gyva būtybe, gebančia mąstyti, jausti, apsispręsti ir reaguoti į žmogaus maldą. Kahunai naudodavo savo meldimosi įgūdžius visų žmonių labui, per maldą jie susisiekdavo su gamta, protėviais ir dievais. Todėl kahunai ir tapo nepaprastai svarbūs ir galingi. Be to, jie turėjo šventą pareigą perduoti savo žinias genčių vadams, kurie buvo atsakingi už žmonių, gamtos ir salų gerovę.

Šiandien praktikuojamas Havajų masažas turi daug kahunų išminties ir įgūdžių elementų, tačiau dėl Havajų Lomi-lomi masažo įtakos yra kiek švelnesnis ir laisvesnis. Lomi-lomi masažas buvo pasiekiamas kur kas platesniam žmonių ratui, mat jis buvo praktikuojamas šeimoje ir tarp artimųjų kaip būdas atsipalaiduoti ir atgauti jėgas. Pagarbos gaubiama Lomi-lomi tradicija buvo perduodama iš kartos į kartą, kiekvienąkart įgydama savitų bruožų ir privalumų. Havajų masažas - tai šios jausmingos, praturtinančios ir atnaujinančios masažo sistemos praktinė išraiška. Ištikimai perduodamas senovės gyventojų iš kartos į kartą Havajų masažas pasiekė mūsų dienas kupinas Aloha (taip havajietiškai „meilė") dvasios ir malonės. Havajų masažo technika išsivystė epochoje, kai visur tvyrojo kilnus dosnumas, gerumas ir didžiadvasiškumas. Ši universali žmonijai pasaulėjauta ir dabar tebėra reiškiama praktikuojant Havajų masažą.

Havajų masažas - tai Havajų Lomi-lomi masažo ir kahunų technikos samplaika. Pasitelkiant nuostabią Aloha energiją šis masažas įgyja nepaprastai stiprių gydomųjų savybių. Atlikdamas Havajų masažą specialistas atsiduoda visa savo esybe - širdimi, dvasia, siela ir kūnu. Masažuojant aliejumi naudojamos rankos, dilbiai ir kūno jėga. Tai viso kūno masažas, todėl klientui užvelkama slanki strėnjuostė. Ji padeda masažuotojui atlikti gilius dinamiškus judesius į viršų ir žemyn per visą kūno ilgį. Dėl šių įvairaus intensyvumo nenutrūkstamų ritmiškų judesių susidaro nepakartojamas įspūdis, kad vienu metu dirba daug rankų. Ir dvasiniame lygmenyje Havajų masažas gali suteikti kur kas daugiau, nei bet kuris kitas masažas. Nepaprastai įkvepiantys ir suteikiantys jėgų potyriai sužadins nuostabius jausmus, vaizduotę ir pojūčius, kurie pranoks visus jūsų lūkesčius. Kūnas apgaubiamas didžiadvasiška Aloha energija, išlaisvinamas iš neigiamų minčių, įsitikinimų ir prisiminimų, sukeliama ilgalaikių permainų banga. Per vidinę ramybę, pasitikėjimą ir meilę sau atrandamas neįprastai naujas požiūris į gyvenimą. Havajų masažas suteikia galimybę iš visos širdies pasijusti lengvai, patirti džiaugsmą bei ryžtą ir pagerinti santykius. Havajų masažą galima palyginti su meditacija ar kitais dvasiniais potyriais; jausmingi prisilietimai banga po bangos išvaduoja iš sumišimo ir veda išsilaisvinimo link. Klientai palieka stalą lyg iš naujo gimę, visiškai atsipalaidavę ir išsivalę iš vidaus. Kai širdis, dvasia, siela ir kūnas sudaro ištisą vienį, galima imtis įvairiausių rūšių gydymo bet kuriame lygmenyje. Būtent dėl šių nepaprastų Havajų masažo privalumų daugelis patyrusių gydytojų tvirtina, kad tai geriausia masažo sistema iš visų, su kuriomis jiems yra tekę susidurti.

Masažo poveikis:

  • Aktyvina kraujotaką (gerėja aprūpinimas maisto medžiagomis, stimuliuojamas ląstelių augimas, efektyviau šalinami susikaupę toksinai, gerėja organizmo termoreguliacija);
  • Limfodrenažinis poveikis (detoksikuoja, didina imunitetą, šalina susikaupusius skysčius);
  • Suteikia gyvybingumo visoms organizmo sistemoms, aktyvina nervų sistemos savireguliacinius mechanizmus;
  • Didina raumenų paslankumą, atpalaiduoja visą kūną (išskiriama daug „laimės hormonų“ endorfinų);
  • Veikia maitinančiai ir energizuojančiai ląstelių ir energetiniame lygmenyje, gerina odos būklę ir išvaizdą;
  • Šalina stresą, atpalaiduoja, padeda pašalinti fizinę ir emocinę įtampą.

Devapria kūno terapijos darbą dirba nuo 16 metų. Mokėsi rebalansavimo, holistinio masažo, Havajų masažo, ajurvedinio jogos masažo, sąnarių atpalaidavimo, indiško galvos masažo, japoniško veido masažo technikų. Per ilgus praktinio darbo metus ji rado unikalų būdą derinti visų šių metodų galimybes taip, kad jų visuma geriausiai atitiktų kliento poreikius. Devapria veda įvairių darbo su kūnu metodų mokymus Indijoje, JAV, o nuo 2007 m. ir Europoje. Savo kursų dalyviams ji pateikia aiškius nurodymus ir instrukcijas, tačiau drauge gerbia kiekvieno individualumą, palikdama erdvės kūrybinei saviraiškai ir suteikdama galimybę atrasti tą kelią, kuris asmeniškai jam yra priimtinausias.